Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uniwersytet w kabackich lasach

05 marca 1999 | Moje Pieniądze | MZ

Uniwersytet w kabackich lasach

Kiedy patrzę na postępowanie wielu obecnych ministrów, prezesów jednoosobowych spółek skarbu państwa czy władców samorządowych, sam siebie pytam: dlaczego -- mimo burzliwego rozwoju szkolnictwa -- uniwersytet w kabackich lasach dalejkształci nam w Polscekadry kierownicze.

MICHAł ZIELIńSKI

Pozazdrościłem panu profesorowi Krzysztofowi Obłojowi, który na sąsiednich łamach pisuje o zarządzaniu. Zazdroszczę mu nie tylko kolosalnej wiedzy, przekutej w sławę jednego z najlepszych w świecie specjalistów w tej dyscyplinie. Pozazdrościłem mu także samej specjalności.

Nauka o zarządzaniu jest bowiem specyficzna. Podobnie jak politologia czy nauka o literaturze, nie kończy się na ścisłych procedurach badawczych i suchej analizie faktów. Ma w sobie także -- jak sztuka i poezja -- pewien pierwiastek irracjonalny. Wszak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament