Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Porady

05 marca 1999 | Moje Pieniądze | MC

Porady

W październiku 1997 roku Halina R. została potrącona przez samochód. Sprawca wypadku -- jego wina była bezsporna -- nie miał komunikacyjnego ubezpieczenia OC.

Po kilku miesiącach leczenia Halina R. zgłosiła się do towarzystwa ubezpieczeniowego z wnioskiem o odszkodowanie, które powinien jej wypłacić za nie ubezpieczonego sprawcę Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) . Swoje roszczenia mogła przekazać za pośrednictwem któregokolwiek towarzystwa prowadzącego ten typ ubezpieczenia OC, ponieważ żadne nie może odmówić przyjęcia zgłoszenia *.

W firmie ubezpieczniowej obiecano jej, że po skompletowaniu dokumentacji całość materiału zostanie przekazana do UFG. Jednak przez wiele miesięcy sprawa Haliny R. nie została załatwiona, a dokumenty krążą między instytucjami ubezpieczeniowymi.

Zgodnie z kodeksem cywilnym (artykuł 817 par. 1) , ubezpieczyciel ma 30 dni od zgłoszenia szkody na ustosunkowanie się do wniosku o odszkodowanie. Zebraną dokumentację (winteresie poszkodowanego leży...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament