Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łamanie reguły

05 marca 1999 | Nauka i Technika | ZZ

Polskie systemy informatyczne dla dużych przedsiębiorstw

Łamanie reguły

ZBIGNIEW ZWIERZCHOWSKI

Reguła, że rodzime firmy informatyczne mogą oferować tylko oprogramowanie do zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami, zaczyna być nieaktualna. Niektóre z firm tak rozwinęły swe produkty, że podjęły konkurencję w dziedzinie złożonych, zintegrowanych systemów dla dużych przedsiębiorstw, w której jak dotychczas dominują spolonizowane produkty zagraniczne.

Opracowanie systemów pozwalających na całościową informatyzację przedsiębiorstw -- tzw. systemów klasy MRP/ ERP -- wymaga dużej wiedzy i wysiłku. Jednak trudno było przypuszczać, że rodzime firmy, które rozwijają swe aplikacje dla przedsiębiorstw zatrzymają się w rozwoju, że wystarczy im rola dostawców oprogramowania, którego sprzedaje się setki czy nawet tysiące, ale oprogramowania niezbyt złożonego.

Jeszcze nieliczni

Jednym z nielicznych producentów wielomodułowych, zintegrowanych systemów do zarządzania przedsiębiorstwem stała się krakowska firma Digitland. Założona przed 8 laty poszła drogą ustawicznego rozwoju technologicznego swych produktów i w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament