Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Królowa białego soulu

05 marca 1999 | Wspomnienia | ET

Dusty Springfield (1939 -- 1999)

Królowa białego soulu

Zapewniła sobie stałe miejsce w historii muzyki pop, dzięki temu że miała głos, jakim "Bóg obdarza tylko czarnych muzyków". Dusty Springfield należała do grona nielicznych białych artystów, którzy potrafili dorównać talentem czarnoskórym gwiazdom ze słynnej amerykańskiej wytwórni płytowej Motown. W latach sześćdziesiątych była jedną z najlepiej sprzedających się piosenkarek po obu stronach Atlantyku. Zmarła 2 marca 1999 roku przed północą w swojej posiadłości w Henley-on-Thames pod Londynem.

Właśnie tego dnia miała otrzymać w Buckingham Palace, z rąk samej królowej Elżbiety II, przyznany jej na początku stycznia br. Order Imperium Brytyjskiego (OBE) za wybitne zasługi dla brytyjskiego przemysłu muzycznego. Dusty Springfield -- piosenkarka popularna głównie w latach sześćdziesiątych, a potem ponownie pod koniec lat osiemdziesiątych -- była od 1994 r. nieuleczalnie chora na raka piersi.

Order OBE odebrała wcześniej w jej imieniu menedżerka, gdyż piosenkarka była już zbyt słaba, by uczestniczyć w ceremonii....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament