Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wsteczne sankcje USA

05 marca 1999 | Ekonomia | PR

SPORY HANDLOWE

Import bananów, loty Concorde

Wsteczne sankcje USA

Stany Zjednoczone postanowiły nie wprowadzać od środy sankcji wobec europejskiego eksportu w ramach retorsji za utrzymanie przez UE systemu importu bananów. Karne cła będą pobierane jednak wstecznie z a okres od 3 marca do dnia wydania ostatecznego orzeczenia przez WTO. Zanosi się też na drugi spór -- dotyczący lotnictwa.

Przedstawiciel urzędu ds. handlu USA Peter Scher ogłosił w Waszyngtonie, że USA powstrzymają się od pobierania w trybie natychmiastowym dodatkowych ceł do czasu podjęcia ostatecznej decyzji przez grupę arbitrażową (panel) WTO. Importerów amerykańskich zobowiązano jednak do deklarowania sprowadzanych ilości towarów z UE. Na tej podstawie będą ustalane kaucje, które eksporterzy z Europy będą deponować w amerykańskich urzędach celnych. Po wydaniu orzeczenia przez WTO...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament