Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trekking, pagody i pałace

05 marca 1999 | Moje Podróże | PP

Trekking, pagody i pałace

Nepal, wyjątkowo licznie odwiedzany przez turystów kraj, ma dwie główne atrakcje: Himalaje (10 ośmiotysięczników) i fascynujące zabytki, głównie pagody w starych miastach. Himalaje kojarzą się oczywiście z alpinizmem, ale większość ruszających w góry turystów nie idzie na wspinaczkę, tylko po to, aby po prostu pochodzić po górach z plecakiem. Nosi to angielską nazwę "trekking". Są oczywiście łatwe i trudne trasy trekkingowe. Są również dodatkowe atrakcje, np. nadzieja, że ujrzy się yeti -- człowieka śniegu.

O ile wiza indyjska jest bezpłatna, o tyle za wizę do Nepalu niestety trzeba zapłacić. Można ją otrzymać w ambasadzie w Delhi, większość turystów załatwia ją jednak na granicy lub po wylądowaniu na lotnisku w Kathmandu. Wiza nepalska, ważna do 15 dni, kosztuje 15 USD, 30 dni -- 25, 30 dni dwukrotna -- 40, 60 dni -- 60 USD. Wiza ta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament