Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kot w worku

05 marca 1999 | Sport | KG

PRAWA TELEWIZYJNE

TVN będzie pokazywać mecze Wisły?

Kot w worku

Stacja telewizyjna TVN podpisała z Wisłą Kraków półtoraroczną umowę na transmisje meczów tej drużyny. Niemiecka firma UFA, pośrednik w sprzedaży praw telewizyjnych, twierdzi, że ponad dwa lata temu kupiła te prawa od Wisły, aż do 2004 roku. Szykuje się kolejny konflikt, dotyczący pokazywania meczów piłkarskich w telewizji.

UFA zawarła z Wisłą trzy umowy. Pierwsza dotyczy praw do pokazywania meczów w sezonach ligowych 1996/ 1997 -- 1999/ 2000, druga w sezonach ligowych w latach 2000/ 2001 -- 2003/ 2004, a trzecia meczów Wisły w europejskich pucharach w sezonie 1998/ 99 oraz trzech następnych, w których zakwalifikuje się ona do rozgrywek. Wszystkie umowy zostały podpisane jeszcze wtedy, gdy w Wiśle prezesem był Piotr Skrobowski. Umowę numer dwa UFA podpisała bezpośrednio z zarządem ASPN Wisła. Pozostałe -- z firmą PMM, reprezentowaną przez Skrobowskiego, Macieja Kurowskiego i Macieja Bielskiego.

"Klub był reprezentowany przez PMM ponad...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament