Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Menedżer znany politykom

05 marca 1999 | Ekonomia | AM

ROZMOWA

Z ministrem skarbu państwa Emilem Wąsaczem

Menedżer znany politykom

Dlaczego zdecydował pan o przerwaniu konkursu na zarząd koncernu naftowego i poprosił Radę Ministrów ozmianę zasad jego wyboru?

EMIL WňSACZ, minister skarbu państwa: Ogłaszając konkurs przyjęto błędne założenia, szczególnie w jednym z punktów jego regulaminu. Znalazła się tam klauzula, że członek jednego zespołu nie może występować w innych zespołach. Do zarządu powinien wejść pierwszy garnitur w sensie kompetencyjnym. Tymczasem wytworzyła się taka sytuacja, że np. jeśli zespół tworzyła Petrochemia, to miała dobrych kandydatów ze swojej firmy, ale nie najlepszych z CPN. Podobnie było wprzypadku zespołu CPN. Jeśli była to grupa z zewnątrz, to nie miała dobrych ludzi ani z CPN, ani z Petrochemii, bo oni startowali we własnych zespołach. Wybór któregoś ze startujących zespołów doprowadziłby do protestów w Petrochemii Płock, CPN lub w obydwu firmach. Według mnie, część osób z Petrochemii Płock i CPN jest bardzo dobra i obojętnie kto w przyszłości będzie prezesem koncernu, oni powinni także znaleźć się w zarządzie. W poprzednim układzie konkursu nie było to możliwe.

Moja wizja zarządu koncernu naftowego to zarząd zrównoważony. Nie może to być grupa osób wyłącznie z Petrochemii Płock czy CPN...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament