Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzień na świecie

05 marca 1999 | Świat | MT

Dzień na świecie

Przegląd stosunków dwustronnych i poszukiwanie możliwości ich rozwoju, zwłaszcza w gospodarce, to cel rozpoczętej w czwartek dwudniowej wizyty prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Bukareszcie. Jednym z głównych tematów rozmów polsko-rumuńskich jest sytuacja w regionie oraz w Euroregionie Karpaty. Interesy Warszawy i Bukaresztu są podobne: Rumunia, tak jak Polska, chce wstąpić do NATO i UE. Polska deklaruje się jako jej adwokat. Wraz z Kwaśniewskim do Bukaresztu przyleciała grupa polskich biznesmenów. Celem ich wizyty jest ożywienie współpracy gospodarczej, którą Warszawa ocenia jako "nie odpowiadającą możliwościom obu krajów". W roku 1998 wartość wymiany handlowej wzrosła do ponad 230 mln USD. Polska jest obecnie czwartym, po Rosji, Węgrzech i Bułgarii, partnerem handlowym Rumunii. (PAP)

Polska popiera dążenie Bułgarii do uzyskania członkostwa w NATO -- oświadczył premier Jerzy Buzek po rozmowie z szefem rządu bułgarskiego Iwanem Kostowem, który wczoraj rozpoczął dwudniową wizytę oficjalną w Warszawie. Również prezydent Aleksander Kwaśniewski zapewnił gościa o poparciu Polski dla starań Bułgarii o wejście do NATO. Kostow wyraził opinię, że uczestnicy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament