Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto broni posła Andrzeja Anusza

05 marca 1999 | Kraj | LZ AW MD

SKANDAL

Apel posłów AWS do ministra edukacjiowycofanie się z żenującej sprawy

Kto broni posła Andrzeja Anusza

Dwudziestu posłów reprezentujących szerokie spektrum Akcji Wyborczej Solidarność podpisało wczoraj list otwarty do ministra edukacji narodowej Mirosława Handkego. List spowodowany został ujawnioną przez "Rzeczpospolitą" w ubiegłym tygodniu interwencją ministra, który uniemożliwił władzom Uniwersytetu Warszawskiego odebranie tytułu magistra posłowi Andrzejowi Anuszowi. "Podjęte przez pana działania (. .. ) godzą w autorytet urzędu, jaki Pan pełni i wikłają AWS w sytuacje etycznie i politycznie wątpliwe" -- napisali posłowie. Prezes ZChN-AWS Marian Piłka zapowiada, że ponowi wniosek o zawieszenie Anusza w prawach członka prezydium Klubu AWS.

Minister edukacji Mirosław Handke uchylił 2 lutego bieżącego roku zarządzenie rektora Uniwersytetu Warszawskiego, które regulowało tryb odbierania tytułów magistra i licencjata UW przyznanych na podstawie plagiatu. Zarządzenie zostało opracowane jesienią ub. roku w związku ze sprawą posła Andrzeja Anusza. Anusz przegrał w ubiegłym roku proces o popełnienie plagiatu, na podstawie którego uzyskał tytuł magistra. Orzeczenie sądu stało się podstawą dla komisji uniwersyteckiej do podjęcia decyzji o odebraniu Anuszowi tytułu magistra. Komisja przedstawiła Anuszowi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament