Gimnazjum, czyli klucz do zmian
EDUKACJA
Wiceminister Irena Dzierzgowska w "Rz"
Gimnazjum, czyli klucz do zmian
Dokończenie 1
Takie zastrzeżenia zgłaszali także dyrektor LO z Opatowa, który zamierza uruchomić klasy gimnazjalne przy swojej szkole, ale obserwuje, jak samorządy ustępują mieszkańcom, i samorządowiec z Tarnowa Podgórnego, który nie omieszkał pochwalić się, że u nich w gminie tworzone są dwa bardzo silne gimnazja. Wiceminister Dzierzgowska podziela te obawy. Twierdzi jednak, że zamiast zakazów MEN zamierza stosować motywację pozytywną -- te gminy, które dobrze i efektywnie zaplanują sieć szkolną z dużymi gimnazjami, mogą w pierwszej kolejności liczyć na wsparcie finansowe, autobusy, wyposażenie szkół i pracownie internetowe.
Jak zatrudnić dyrektora gimnazjum
Naczelnik Wydziału Oświaty z Bolesławca zameldowała -- u nas spokojnie, bez żadnych awantur, budujemy trzy gimnazja na bazie szkół podstawowych. Ale nawet ona dopytywała się o prawne podstawy organizowania i nadawania statutu tym szkołom oraz o to, jak zatrudniać dyrektorów gimnazjów.
Z dyrektorami sytuacja rzeczywiście nietypowa -- już w kwietniu należy powierzyć stanowisko...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta