Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korki na drodze

05 marca 1999 | Moje Pieniądze | AM BM

Czy jesteśmyskazani na przewożenie banknotów w teczce

Korki na drodze

Inwestor, nawet taki działający na niewielką skalę, ma na ogółkonto w banku oraz rachunek inwestycyjny wbiurze maklerskim. Kupując obligacje, idziemy po gotówkę do banku, apotem przenosimy ją w teczce do biura maklerskiego. Posprzedaniu obligacji ztą samą teczką udajemy się z powrotem do banku. Czy rzeczywiście jesteśmy skazani na takie wędrówki?

Po sprzedaniu akcji czy obligacji na rachunku inwestycyjnym w biurze maklerskim może pojawić się duża kwota pieniędzy. Jeżeli nie planuje się w najbliższym czasie dalszych zakupów na rynku kapitałowym, najlepiej jest przenieść środki do banku na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Od wolnych środków spoczywających na rachunku inwestycyjnym nie zawsze są naliczane odsetki. Spośród 19 biur maklerskich, od których uzyskaliśmy informacje, tylko 5 zapewnia swoim klientom bezwarunkowe oprocentowanie rachunku inwestycyjnego, przy czym oferowane odsetki są z reguły niższe niż na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym.

Oprocentowanie pieniędzy w biurze maklerskim jest na ogół możliwe wtedy, gdy współpracuje ono z jakimś bankiem. W tedy można przelać środki na specjalny rachunek bankowy. Problem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament