Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nauka kaligrafii

05 marca 1999 | Moje Pieniądze | AD

Wątpliwości płatnika ma rozwiać wielogodzinne studiowanie opasłych poradników

Nauka kaligrafii

W ZUS wiszą instrukcje ręcznego wypełniania druków -- płatnik może dowiedzieć się, że należy pisać czarnym lub granatowym tuszem (długopis, pióro, cienki flamaster) , nie wyjeżdżać za linię, pisać litery tak, aby poszczególne części znaku były połączone, stawiać w kratkach duży, anie mały xi nie nasączać pieczątek tuszem. Chodzi o ułatwienie urzędnikomskanowania dokumentów. Oczekiwania płatnika są zgoła inne -- uproszczone dokumenty, klarowne objaśnienia i urzędnicy potrafiący doradzać, a nie tylko egzekwować.

Cezary Jaworski wraz ze wspólnikiem prowadzi małą firmę usługową, zatrudniającą 2 pracowników. Większą część grudnia ubiegłego roku spędził w ZUS, próbując -- podobnie jak dziesiątki tysięcy drobnych przedsiębiorców -- przygotować się do złożenia deklaracji zgłoszeniowych. W końcu grudnia kupił nawet w ZUS za 10 zł I wersję programu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament