Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezrobocie na torze

05 marca 1999 | Sport | AM

ŻUŻEL

Mniej Polaków - mniejsze koszty

Bezrobocie na torze

Nigdy dotąd nie zdarzyło się, aby a ż 45 żużlowców nie znalazło pracy w polskiej lidze. Przez rok muszą pauzować, a ponieważ nie są członkami żadnego klubu, nie wolno im startować ani w rozgrywkach ligowych, ani w żadnych turniejach. Jedynie w. .. reprezentacji kraju. A że zatrudnienia nie znaleźli słabsi, możliwość występów w reprezentacji jest tylko teoretyczna. Na razie są bezrobotnymi, chyba że zmienią zawód.

Rok temu karencję miało tylko 13 żużlowców. Tak znaczny wzrost (ponad 250 procent) jest wynikiem "reformy" przeprowadzonej przez GKSŻ. Ponieważ w Komisji większość mają kluby, bo każdy ma swego przedstawiciela, to oni przeforsowali zmianę regulaminu i wprowadzili przepis, że w tym sezonie liczba zawodników w zespole z dotychczasowych ośmiu, w tym jeden zagraniczny, zostaje zmniejszona do siedmiu, w tym dwóch z zagranicy. Przedstawicielami klubów w GKSŻ są przeważnie prezesi, a wybiera się na prezesów głównie tych, którzy zostają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament