Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skok na głęboką wodę

05 marca 1999 | Moje Pieniądze | KM

INWESTYCJE

Gdy pieniądz tanieje, opłaca się kupować nieruchomości

Skok na głęboką wodę

Gwałtowny spadek stóp procentowych w ostatnich tygodniach martwi osoby oszczędzające w bankach lub inwestujące w obligacje. Może jednak okazać się atrakcyjny dla tych, którzy potrafią odejść od stereotypów w lokowaniu swoich oszczędności i zechcą zainwestować na przykład w nieruchomości.

Bankowcy twierdzą, że już za rok -- jeśli utrzyma się spadek inflacji -- można spodziewać się oprocentowania kredytów hipotecznych na poziomie 12-14 proc. w skali roku. Kredyt będzie się więc opłacało zaciągnąć nie tylko po to, by kupić mieszkanie na swoje potrzeby, ale również po to, by zainwestować w nieruchomość, która w przyszłości będzie przynosić dochód lub uchroni kapitał przed utratą realnej wartości.

Inwestować w nieruchomości teoretycznie można w dwojaki sposób: systematycznie oszczędzając przez wiele lat lub spłacając przez wiele lat zaciągnięty na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament