Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na pomoc

05 marca 1999 | Moje Pieniądze | AB

Nowe instytucje konsumenckie

Na pomoc

Powoli powstają w Polsce instytucje pomagające klientom firm ubezpieczeniowych w otrzymaniu odszkodowań. Dotychczas towarzystwa czuły się dośćkomfortowo, gdyż brak było tego typu organizacji konsumenckich.

W Gdańsku powstał pomysł powołania fundacji ofiar wypadków drogowych. W Warszawie rozpoczęła działalność spółka przygotowująca dokumentację medyczną dla osób, które po wypadku potrzebują ekspertyz wspierających żądania o wypłatę odszkodowań. Jednak rzecznik ubezpieczonych ostrzega, żeby ostrożnie podchodzić do fachowości innych tego typu instytucji i biur.

Pomoc ofiarom wypadków

-- W Polsce ofiara wypadku drogowego jest zazwyczaj pozostawiona sama sobie -- mówi profesor Ryszard Krystek, prezes fundacji Gambit, zajmującej się bezpieczeństwem ruchu drogowego w Polsce. -- Mam podstawy, by twierdzić, że osoby te czują się źle traktowane, pozostawione bez jakiejkolwiek pomocy.

Fundacja próbuje zebrać dane o ofiarach wypadków drogowych i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament