Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W obliczu info -ruder i bałaganu

19 października 2000 | Millenium | MC
źródło: Nieznane

Czy świat nauki, odwieczna świątynia myśli i niepowtarzalne źródło sposobów operowania skomplikowanymi zbiorami danych, pozwoli sobie na to, aby prześcignął go świat zwykłego biznesu?

W obliczu info -ruder i bałaganu

RYS. MAREK ADAMIK

Maciej Ciołek

Od samego początku w 1969 roku, Internet jest trzywarstwowym, nieustannie ewoluującym systemem. Pierwszą warstwę tworzy numeryczna informacja w postaci danych, teoretycznych modeli i interpretacji. Dalej idą protokoły dla magazynowania, znajdowania, pozyskania, transmisji i wreszcie przetwarzania oraz prezentacji informacji. Warstwa trzecia to gęsto tkana infrastruktura (tj. telekomunikacja, sprzęt i oprogramowanie), wprowadzająca w życie powyższe protokoły.

Strukturalną cechą Internetu jest jego ciągła przemiana. Nieustająca ewolucja systemu jest napędzana coraz większymi jego możliwościami i coraz nowszymi technicznymi i komercyjnymi perspektywami. Tworzą się one dzięki milionom fragmentarycznych poprawek, które nawigatorzy i budowniczowie Internetu niemal codziennie nanoszą do sieci. Sieć nieustannie rewiduje, naśladuje, kanibalizuje i przemienia nie tylko swoje numeryczne słownictwo i sposoby wyrażeń, ale także swoją gramatykę.

Internet jest rówieśnikiem Boeinga 747 (jumbo jeta) i lądowania na Księżycu (Apollo 11). 31 lat życia charakteryzuje się długą serią...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament