Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Martwe dusze rozmawiają przez telefon

19 października 2000 | Kraj | LK

ULGI

Skarb państwa płaci za rozmowy naciągaczy

Martwe dusze rozmawiają przez telefon

Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wydaje co roku miliony złotych na refundowanie opłat telekomunikacyjnych osobom, którym żadne ulgi się nie należą. Bywa, że kombatant od dawna nie żyje, a z bezpłatnego abonamentu korzysta rodzina. Z dokumentów, które zdobyła "Rzeczpospolita" wynika, że aż 30 procent osób umieszczonych na wykazach TP SA to naciągacze.

- Bazą danych o kombatantach powinien dysponować Urząd ds. Kombatantów. To nie jest zadanie dla telekomunikacji - usłyszeliśmy w Biurze Prasowym TP SA. - W urzędzie panuje totalny bałagan, a baza danych jest niekompletna - mówi Jerzy Witak, który w Urzędzie ds. Kombatantów pełnił obowiązki naczelnika Wydziału Kontroli. - Według mojej oceny w bazie brakuje co najmniej dwustu tysięcy osób. Po dawnych 49 pełnomocnikach terenowych kierownika urzędu, którzy udzielali uprawnień kombatanckich, zostały tony dokumentacji, której nikt nie wprowadził do komputerów.

Opinię Jerzego Witaka o bałaganie w urzędzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament