Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie chcą rozmawiać z Krzaklewskim

19 października 2000 | Kraj | MD BW

Liderzy SKL i PPChD nie przybyli na prezydium AWS

Nie chcą rozmawiać z Krzaklewskim

Liderzy SKL i PPChD nie przybyli na zwołane przez Mariana Krzaklewskiego spotkanie prezydium AWS. Choć nie chcą używać słowa bojkot, nie ukrywają, że zanim porozmawiają z liderem Akcji, chcą znać wynik mediacji premiera Jerzego Buzka. Ruch Społeczny w nocy przygotowywał propozycje do rozmów z nimi.

Krzaklewski zaprosił członków prezydium Akcji Wyborczej Solidarność (tzw. G-7) na dalsze negocjacje do Kancelarii Premiera na środowe przedpołudnie. Jednak liderzy trzech zbuntowanych partii AWS, bardzo niezadowoleni z ostatnich spotkań z liderem Akcji, nie mieli ochoty na dalsze negocjacje, gdyż uważali, że ich rozmówca jeszcze nie dojrzał do tego, by złożyć propozycje przełamujące impas. Przed kilkoma dniami rozważali nawet całkowite zawieszenie swojego udziału w prezydium AWS, a po uzgodnieniu z premierem, że podejmie się on mediacji między nimi a "Solidarnością", której szefuje Krzaklewski, uznali, że poczekają na jej efekty.

Perturbacje z informacją

W tej sytuacji wczoraj do Kancelarii Premiera oprócz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament