Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fonografia

19 października 2000 | TeleRzeczpospolita | AR

FONOGRAFIA

 • Telewizje muzyczne
 • Polecamy
 • Nowości TELEWIZJE MUZYCZNE

  Szkodliwa wyłączność

  Wejście na polski rynek dwóch najprężniejszych stacji muzycznych, Vivy Polska i MTV Polska, dawało polskim wydawcom płytowym i artystom nadzieję, że nareszcie nie będzie problemów z emisją teledysków, które są jednym z najważniejszych instrumentów promocji. Niestety - teledyski, które wydawcy dają na wyłączność jednej z telewizji, są później bojkotowane przez inne.

  Wydawcy w zależności od gatunku muzycznego, który wykonuje artysta, starają się wybierać te stacje muzyczne, które ich zdaniem, skuteczniej docierają do wybranej widowni. I tak na przykład propozycja nagrania koncertu Bajmu - równoznaczna z rezygnacją z honorariów w zamian za promocję - trafiła do Telewizji Polskiej, zgodnie z zasadą, że to ona najskuteczniej dotrze do słuchaczy młodego i średniego pokolenia. Sylwia Wiśniewska, była wokalistka dziewczęcej grupy Taboo, była promowana przez MTV.

  - Solowy debiut artystki połączyliśmy z wejściem MTV do Polski - mówi pracownik jednej z firm fonograficznych. - Uzyskaliśmy bardzo dobre warunki promocji. Teledysk grany był przed premierą przez dwa tygodnie 45 razy na tydzień. Niestety inne stacje, nawet w dniu premiery, nie były już zainteresowane jego

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament