Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pojedynek z młodością

19 października 2000 | Kultura | DK
źródło: Nieznane

Konkurs Chopinowski

 • Rozmowa ze zwycięzcą
 • Pojedynek z młodością - ostatni dzień finałów
 • Bezpieczna poprawność - komentarz
 • Wypowiedź prof. Andrzeja Jasińskiego, przewodniczącego jury

  18-letni Yundi Li (na zdjęciu), student Wyższej Szkoły Sztuki w Shenzhen został zwycięzcą XIV Konkursu Chopinowskiego. W finale zagrał jak dojrzały pianista, dowodząc raz jeszcze, iż poziom, jaki zaprezentowali wykonawcy z Chin podczas tego konkursu, stanowił jedną z jego największych atrakcji. Kolejne miejsca zajęli: 27-letnia Ingrid Fliter z Argentyny, 20-letni Aleksander Kobrin z Rosji, 21-letnia Sa Chen z Chin, 21-letni Alberto Nose z Włoch i 27-etnia Mika Sato z Japonii. Patronat prasowy nad konkursem sprawowała "Rzeczpospolita".

  FOT. MICHAŁ SADOWSKI

  Rozmowa

  Yundi Li

  Konkurencja mobilizuje

  Urodzony w 1982 r., w Chongqing, studiuje w Wyższej Szkole Sztuki w Shenzhen w klasie fortepianu Dana Zhaoyi. Mając zaledwie 13 lat został laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Igora Strawińskiego w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku odniósł sukcesy na konkursach im. F. Liszta w Holandii i im. G. Bachauer w Stanach Zjednoczonych oraz w Pekinie. Koncertował w Austrii, Niemczech, Czechach i na Węgrzech. Yundi Li zachwycał publiczność swoimi kolejnymi występami. Jeden z najmłodszych

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament