Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Syndrom wypalenia

19 października 2000 | Nauka i Technika | ZW

SEKRETY ZDROWIA

Nadmierne stresy w pracy obniżają dochody firm

Syndrom wypalenia

ZBIGNIEW WOJTASIŃSKI

Polska dołączyła do krajów, gdzie wyczerpanie psychiczne i zestresowanie wśród pracowników biur, firm i instytucji przybiera rozmiary epidemii. W ciągu 10 lat znaleźliśmy się wśród takich państw, jak W. Brytania, Stany Zjednoczone oraz Niemcy i Finlandia, gdzie co dziesiąta zatrudniona osoba cierpi z powodu depresji, stresów i lęków - alarmuje Międzynarodowa Organizacja Pracy.

Psychologowie od dawna ostrzegali, że coraz więcej osób odczuwa zaburzenia psychiczne. Przewiduje się, że w nadchodzącym stuleciu depresja będzie jednym z najczęściej występujących schorzeń, atakującym ludzi tak sam często jak nowotwory. Co najmniej piąta osoba na świecie przynajmniej raz w życiu wpadnie w tę chorobę, odpowiedzialną za trudne do oszacowania straty w całej gospodarce: dotknięci nią ludzie mają bowiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament