Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W kraju

19 października 2000 | Kraj | DP

W KRAJU

Szefowie niechętni układom

Z roku na rok zawiera się coraz mniej zakładowych układów pracy. W ostatnich dwóch latach zarejestrowano ich zaledwie kilkaset w ciągu roku, podczas gdy pięć lat wcześniej było ich nawet kilka tysięcy, wynika z informacji Państwowej Inspekcji Pracy. Według niej to efekt tego, że pracodawcy najchętniej akceptują minimum uprawnień pracowniczych, jakie gwarantuje kodeks pracy. Z ponad 3 tysięcy pracodawców - jakich sprawdziła PIP - 60 proc. stosowało w układach postanowienia mniej korzystne niż prawo pracy. Prawie połowa naruszała postanowienia układów dotyczące wypłaty wynagrodzeń i świadczeń, jak np. dodatki stażowe czy za pracę w godzinach nadliczbowych. K.S.

Strach przed mammografem

Opolska Regionalna Kasa Chorych skierowała do 8 tysięcy kobiet z grupy szczególnego ryzyka zachorowań na raka piersi imienne zaproszenia na bezpłatne badania mammograficzne. Mimo nagłośnienia przez media tej akcji, z możliwości badań skorzystała zaledwie połowa uprawnionych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament