Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komórki do narzucania

19 października 2000 | Prawo | PD
źródło: Nieznane

UMOWY

Niedozwolone klauzule w regulaminach telefonii

Komórki do narzucania

RYS. JACEK FRANKOWSKI

PRZEMYSŁAW DRAPAŁA

Kara umowna pozwala operatorom zbilansować niskie ceny sprzedaży promocyjnej.

Zawierający umowę z operatorem telefonii komórkowej zwykle nie zwracają uwagi na treść wręczanych im regulaminów świadczenia usług. Tymczasem w istotny sposób określają one pozycję prawną abonenta względem operatora. Często dopiero spór z usługodawcą (np. w związku z naliczeniem dodatkowych opłat, żądaniem złożenia kaucji) skłania abonentów do zapoznania się z treścią regulaminu. Ze względu na coraz większą powszechność usług telefonii komórkowej warto podjąć próbę prawnej oceny niektórych postanowień zawartych w regulaminach trzech działających w kraju operatorów telefonii komórkowej, tj. Polskiej Telefonii Cyfrowej sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej: Era), Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej: Idea) oraz Polkomtelu SA z siedzibą w Warszawie (dalej: Plus).

Operator zmienia, jak chce

Szczególny asumpt dla dokonania takiej oceny daje nowelizacja kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego z 2 marca 2000 r. (Dz. U. nr 22, poz. 271), na mocy której wprowadzono m.in. nowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament