Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za granicą

19 października 2000 | Ekonomia | PR AB

ZA GRANICĄ

Welteke: nadal spory wzrost

Wzrost PKB w krajach strefy euro powinien być nadal spory, mimo ewentualnego lekkiego zwolnienia z powodu podrożenia ropy - uważa członek EBC i prezes Bundesbanku Ernst Welteke, pytany przez francuski dziennik finansowy "AGEFI". Jeśli chodzi o kurs euro, to Welteke jest przekonany, że wartość zewnętrzna jednolitej waluty wzrośnie, kiedy rynki uświadomią sobie w pełni dodatnie podstawowe dane strefy euro. Wrześniowa interwencja banków centralnych jasno wykazała, że są one zdecydowane działać wspólnie, kiedy wartość zewnętrzna euro staje się źródłem niepokoju na skutek ujemnego wpływu na gospodarkę światową. EBC i jego partnerzy będą nadal bacznie obserwować kurs euro.

Raje podatkowe: chętni do współpracy

Dwie trzecie krajów z czerwcowej listy OECD tzw. rajów podatkowych skontaktowało się z organizacją z siedzibą w Paryżu i podjęło z nią współpracę - podał na konferencji prasowej Phil West, współprzewodniczący Forum OECD ds. współpracy podatkowej, które obraduje w stolicy Francji. Nie chciał jednak wymienić tych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament