Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyraźne uspokojenie

19 października 2000 | Świat | RM AO

BLISKI WSCHÓD

  • Pocztówka z Aradu Wyraźne uspokojenie

    W środę o godzinie 15.00 czasu lokalnego w Izraelu i na ziemiach Autonomii Palestyńskiej rozpoczęło się odliczanie 48 godzin wyznaczonych podczas spotkania w Szarm el-Szejk na wprowadzenie w życie ustaleń porozumienia izraelsko-palestyńskiego.

    Wcześniej władze izraelskie i palestyńskie zaaprobowały ogłoszoną we wtorek przez prezydenta USA w Szarm el-Szejk deklarację powstrzymania rozlewu krwi i zawarcia rozejmu. Mimo to w środę dochodziło do sporadycznych starć między palestyńskimi demonstrantami a izraelskimi siłami porządkowymi. W strefie Gazy, obok przejeżdżającego z izraelskimi osadnikami autobusu, wybuchła bomba. Nikomu nic się nie stało.

    W sumie jednak - jak donosiły agencje - nastąpiło wyraźne uspokojenie.

    Zarówno Izrael, jak i władze Autonomii oświadczyły, że realizacja porozumienia z Szarm el-Szejk zależeć będzie od działań drugiej strony. Biuro premiera Izraela Ehuda Baraka poinformowało, że rząd niezwłocznie przystąpi do realizacji zaleceń porozumienia i będzie dążyć do umocnienia bezpieczeństwa oraz współpracy z przewodniczącym Autonomii Jaserem Arafatem. Władze Autonomii wydały oświadczenie, wzywające

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2143

Spis treści
Zamów abonament