Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

1,61 mld euro offsetowej nadziei; Offset po raz drugi

03 lipca 2003 | Ekonomia | ZL
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Na współpracy z Finami i Włochami przy produkcji transportera dla armii skorzysta około 40 polskich firm, ale przybędzie niewiele nowych miejsc pracy

1,61 mld euro offsetowej nadziei

  • Offset po raz drugi

Przyjęty we wtorek, wart 1,61 mld euro, program offsetowy towarzyszący zamówieniom na 690 nowoczesnych transporterów opancerzonych dla armii, jest nadzieją nie tylko dla zbrojeniówki. Fińscy i włoscy partnerzy blisko 40 polskim firmom zapowiadają zakupy, transfer technologii, tworzenie więzi kooperacyjnych.

Fiński transporter Patria powstaje przy współpracy z włoską firmą Oto Melara, która produkuje do niego wieże bojowe. MON ocenia, że w przedsiębiorstwach zaangażowanych w przedsięwzięcie przybędzie w Polsce przynajmniej 150 nowych miejsc pracy.

- Dla nas największą zaletą programu jest fakt, iż będzie wieloletni - mówi Lesław Hirsz, prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów, potentata w produkcji broni maszynowej. Tarnów już wie, że będzie robił do transportera karabin maszynowy 7,62 mm, przymierza się też do wytwarzania elementów działka MK44, a potem ewentualnie przejęcia od włoskiej Oto Melary produkcji 30-milimetrowej armaty - głównego oręża transportera Patria w wersji bojowej.

Prezes Hirsz ma obiecane na piśmie, że w ramach offsetu Włosi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2964

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament