Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

03 lipca 2003 | Ekonomia | DE

BUDOWNICTWO

Kontrakt Budimeksu Dromeksu

Firma podpisała z NBP kontrakt o wartości 32,6 mln zł na budowę nowej siedziby banku w Katowicach. Roboty mają się rozpocząć 14 lipca, a ich zakończenie planowane jest w marcu 2005 roku. Warunki płatności zakładają regulowanie faktur częściowych na koniec każdego miesiąca. Kary umowne przewidziane zarówno dla wykonawcy, jak i inwestora mogą wynieść 10 proc. wartości kontraktu. A.BU.

ENERGETYKA

Zmiany w PAK

- Program dobrowolnych odejść w Zespole Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin i pięciu spółkach zależnych rozpocznie się 16 lipca i potrwa do końca października tego roku - poinformował Krzysztof Wiatrowski, dyrektor biura zarządu zespołu elektrowni. W zamian za dobrowolne rozwiązanie umowy o pracę, zainteresowani otrzymają odprawy. Środki na odprawy zostały uwzględnione w rachunku ekonomicznym firmy i były gromadzone jako rezerwy celowe w latach 2001 - 2002. W zespole elektrowni i jej pięciu spółkach zależnych zatrudnionych jest ok. 4,5 tys. osób. (PAP, M. P.)

MEDIA, TECHNOLOGIE

Terminus wyróżniony

Polska spółka Terminus otrzymała od firmy SAP nagrodę debiutanta roku 2002. Wyróżnienie związane jest z uzyskaniem najlepszych osiągnięć spośród wszystkich firm wdrażających system wspomagający zarządzanie SAP¨...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2964

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament