Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na świecie

03 lipca 2003 | Ekonomia | DE

NA ŚWIECIE

EBC: bez sygnału w sprawie stóp

Członkowie władz EBC stwierdzili na konferencji finansowej w Madrycie, że wzrost w strefie euro jest nadal słaby, ale nie dali żadnych sygnałów, by doszło do kolejnego obniżenia stóp procentowych. Gertrude Tumpel-Gugerell z zarządu banku przyznała, że warunki teraz są mieszane, ale spodziewa się poprawy w bliskiej przyszłości. Antonio Fazio z rady EBC uznał warunki za niezadowalające. Zdaniem Tommaso Padoa-Schioppa (jest w Tokio), firmy w strefie euro muszą nauczyć się działania przy zmiennych kursach walutowych. Odrzucił sugestie, by EBC bardziej agresywnie pomógł eksporterom z Europy.

UE: łatwiej o kapitały

Parlament Europejski przyjął nowe przepisy ułatwiające gromadzenie przez firmy w Unii kapitałów i zmniejszające koszty tego dzięki ujednoliconym wymogom informowania o firmach emitentach papierów dłużnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2964

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament