Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poszło o pieniądze

03 lipca 2003 | Sport | AŁ MŻ
źródło: Nieznane

Adam Małysz pyta: Co się stało z profesorem?

  • Rozmowa z prezesem PZN Pawłem Włodarczykiem
  • Komentarz: Psucie Małysza
Poszło o pieniądze

Trener Apoloniusz Tajner mówi, że potrzebuje w przyszłości dobrych rad profesora Jerzego Żołądzia i doktora Jana Blecharza. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Paweł Włodarczyk twierdzi, że spotka się z obu panami, jak tylko będzie miał pieniądze.

Kiedy profesor Żołądź mówi, że związek narciarski zapomniał o premiach za igrzyska w Salt Lake City, to naprawdę nie stawia to PZN w dobrym świetle. Od kiedy Adam Małysz został okrętem flagowym związku, puste kieszenie w spodniach prezesa mogą oznaczać tylko, że nie umie on zarobić. Może nie jest przypadkiem, że na Małyszu znakomicie zarabia Austriak Eddie Federer, a na całej grupie polskich skoczków austriacka firma Loos, a nie polski wytwórca kotłów grzewczych.

Prezes Włodarczyk mówi, że Jerzy Żołądź i Jan Blecharz postawili go pod ścianą, domagając się wynagrodzeń przewyższających znacznie te, które związek wypłaca trenerom Apoloniuszowi Tajnerowi i Piotrowi Fijasowi. Pewnie tak było, ale kto powiedział, że wszyscy mają równać do Tajnera i Fijasa, którzy ledwo przekraczają trzy tysiące złotych miesięcznie. Wynagrodzenia w polskim sporcie nie zależą od kwalifikacji ani od wyniku sportowego, tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2964

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament