Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stała cena książki

03 lipca 2003 | Kultura | ŁG

W interesie czytelników

Stała cena książki

Ministerstwo Kultury przygotowuje projekt ustawy nakazującej wydawcom drukowanie cen na okładkach książek, a dystrybutorom ich przestrzeganie. Polski projekt wzorowany jest na podobnej ustawie francuskiej, zwanej od nazwiska jej twórcy ustawą Langa.

Dziś tylko nieliczni edytorzy drukują ceny na okładkach, choć robią to np. wszyscy najwięksi wydawcy beletrystyki (Prószyński i S-ka, Amber, Rebis, Zysk i S-ka, W.A.B.). Skąd niechęć u nas do tego rozwiązania stosowanego w wielu krajach, w tym we wszystkich państwach UE i w Stanach Zjednoczonych? Powodu należy szukać w bardzo wysokiej inflacji z początku lat 90., wówczas z drukowania cen na okładkach zrezygnowali niemal wszyscy. Dziś warunki gospodarcze są inne, inflacja w 2003 roku ma wynieść ok. 2,2 proc., ten argument zatem odpada. Pojawił się jednak inny problem - silna pozycja hipermarketów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2964

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament