Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Harcownik z betonowym zapleczem

03 lipca 2003 | Publicystyka, Opinie | JM
źródło: Nieznane

Senator Jarzembowski ze swoimi poglądami rodem z PRL jest zawsze pod ręką, by liderzy SLD mogli powiedzieć: "Jeśli nie chcecie nas, macie jego"

Harcownik z betonowym zapleczem

FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI

JERZY MORAWSKI

O Ryszardzie Jarzembowskim, wicemarszałku Senatu, przeciwnicy polityczni mówią jednoznacznie: beton z PZPR. Niereformowalny, broni lewicowych dogmatów w stylu "nasz bój ostatni" - to opinie niektórych polityków lewicy. Jarzembowski wsparł Marka Dyducha, sekretarza generalnego SLD, mówiącego o terrorze ze strony Kościoła. Inni albo milczeli, albo odcinali się, jak premier Leszek Miller czy Józef Oleksy.

- Rysiek przejął pałeczkę od Izabelli Sierakowskiej. Biegnie po betonowej ścieżce i wzbudza aplauz sporej części lewicowej widowni - mówi senator SLD, proszący o dyskrecję. - Po każdej wypowiedzi dotyczącej likwidacji pionu śledczego Instytutu Pamięci Narodowej pojawia się w "Trybunie" zdjęcie Jarzembowskiego ze strzałką wskazującą, że jego notowania rosną.

Izabella Sierakowska, członek władz SLD, zaprzecza, że Jarzembowski kontynuuje jej działania. - Nigdy nie zajmowałam się tymi sprawami, którymi zajmuje się Rysiek.

Sierakowska nie zauważa wzrastającego znaczenia Jarzembowskiego w SLD, mimo iż udziela on coraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2964

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament