Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Znacząca dziedzina bankowości inwestycyjnej

17 stycznia 1996 | Ekonomia | JK

Znacząca dziedzina bankowości inwestycyjnej

Zarządzanie aktywami

(1)

Na tle toczącej się w Polsce dyskusji na temat tworzenia nowych instytucji i struktur koniecznych dla unowocześnienia i umocnienia dynamicznie rozwijającego się rynku kapitałowego celowe wydaje się omówienie ważnej dziedziny bankowości inwestycyjnej, jaką jest zarządzanie aktywami (asset management) .

Zarządzanie aktywami obejmuje bardzo szerokie spektrum usług od zarządzania środkami na rachunkach inwestycyjnych klientów prywatnych, przedsiębiorstw iinstytucji (discretionary account management) wraz z doradztwem finansowym (advisory services) po zarządzanie zinstytucjonalizowanymi funduszami inwestycyjnymi. Wśród nich wymienić można fundusze powiernicze typu otwartego i zamkniętego (open-end i closed-end funds) , fundusze emerytalne i ubezpieczeniowe (pension and insurance funds) i wszelkie inne fundusze inwestycyjne lokujące powierzone środki na zasadzie dywersyfikacji ryzyka lub innej polityki inwestycyjnej.

Zbiorowe formy inwestowania

Ze względu na znaczenie zbiorowych form inwestowania na współczesnych rynkach kapitałowychwarto poświęcić im nieco więcej miejsca. Generalnie istniejądwie kategorie funduszy inwestycyjnych, różniące się formą prawną, to jest fundusze o charakterze statutowym, czyli spółkowym i ocharakterze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament