Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas materializacji planów

17 stycznia 1996 | Ekonomia | TŚ

Fundusze Powiernicze

Czas materializacji planów

W ubiegłym roku na polskim rynku kapitałowym pojawiło się tylko jedno nowe towarzystwo funduszy powierniczych -- Korona, które uruchomiło, jak do tej pory, jeden fundusz. W połowie 1995 r. Pioneer wprowadził na rynek fundusz inwestujący w papiery dłużne, a tuż przed końcem roku -- fundusz agresywny. Mimo że w połowie roku zagraniczne instytucje finansowe informowały, że we współpracy z polskimi bankami planują uruchomienie funduszy powierniczych, żaden z nich nie zaczął jeszcze działalności.

Na ten rok Pioneer nie zapowiada uruchmienia żadnego nowego o twartego funduszu inwestycyjnego. Istniejące na rynku trzy fundusze powiernicze Pioneera, zdaniem zarządu firmy, są, póki co, wystarczającą ofertą dla krajowych inwestorów.

Korona krok przed decyzjami

Szefowie Korony, już w ub. r. zapowiadali, że na przełomie roku 1995 i 1996 ogłoszą, jaki nowy produkt wprowadzą na rynek. W grę wchodził...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament