Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

17 stycznia 1996 | Ekonomia | AS

Informacje

Fiasko rozmów Boeing-MDD

Boeing Co. i McDonnell Douglas Corp. zakończyły wstępne rozmowy na temat ewentualnej fuzji, bo przedstawiciele obu koncernów nie potrafili ustalić wartości MDD ani rozdziału stanowisk w kierownictwie nowej grupy -- twierdzi dziennik "Wall Street Journal Europe". Na razie odstąpiono więc od tworzenia supergiganta w przemyśle lotniczym -- dodał dziennik, który 2 miesiące wcześniej ogłosił o projekcie fuzji szacowanej na 35 mld USD. Do fiaska rozmów przyczyniły się też przeszkody związane z przepisami antytrustowymi w USA. Boeing proponował pełną fuzję, która bardziej przypominała wykupienie MDD. (AFP, Reuter)

Rybinsk może być prywatyzowany

Najwyższy sąd arbitrażowy usunął przeszkodę przed sprzedażą 37 proc. udziałów zakładów lotniczych z Rybinska, produkujących silniki samolotowe. Sąd odrzucił żądania dyrekcji zakładów, by uznać sprzedaż udziałów za niezgodną z prawem, oddalił też inne pretensje dotyczące przeprowadzenia aukcji. Sprzedaż 280227 akcji zakładów odwołano 29 grudnia, gdy dyrekcja zarzuciła rządowi, że sprzedaż udziałów zaszkodzi narodowym interesom kraju. Federacyjny Fundusz Własności Państwowej przesunął ostatecznie termin aukcji na 12 marca, a termin składania ofert na 6 marca. Kupnem Rybinska jest zainteresowany Gazprom, bo potrzebuje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament