Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciężkie walki w Pierwomajskoje

17 stycznia 1996 | Gazeta | PJ

Wicepremier Czubais podał się do dymisji

Ciężkie walki w Pierwomajskoje

Dokończenie 1

Jawliński zapowiedział nawet wniesienie wniosku o wotum nieufności dla rządu, dodając, że jego partia starać się będzie o pozbawienie władzy również Jelcyna. Do sprawy włączyło się wczoraj MSZ. W specjalnym oświadczeniu wiceminister Albert Czernyszew zapowiedział, że Moskwa zareaguje z całą mocą, jeżeli potwierdzą się informacje, że wśród bojowników Radujewa znajdują się obywatele Pakistanu i Iranu, o czym w poniedziałek informował sam Jelcyn. Ambasady obu państw natychmiast zaprzeczyły.

Ze wsi Pierwomajskoje napływały wczoraj doniesienia ociężkichwalkach. Korespondent agencji Interfax pisał, że rosyjskie władze przedłożyły bojownikom Radujewa kolejne ultimatum, obiecując im bezpieczeństwo w z amian z a poddanie się. Jak wynika zdoniesień rosyjskich agencji prasowych, powołujących się na oświadczenia Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) , wwyniku operacji zginęło do 100 bojowników Radujewa. Straty po stronie rosyjskiej wynosiły, według różnych danych, 4--6...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament