Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sposób na pracę z ogłoszenia

17 stycznia 1996 | Moja Kariera | EB

Nie wystarczy przeczytać anons

Sposób na pracę z ogłoszenia

Poszukiwanie pracy każdy zwykle rozpoczyna od lektury ogłoszeń prasowych. Z nich można się dowiedzieć, jakie umiejętności są teraz najbardziej cenione, jakie zawody są najbardziej poszukiwane, w jakich regionach Polski występuje największe zapotrzebowanie na nowych, wykwalifikowanych pracowników. Czasem z ogłoszenia można nawet znaleźć pracę, ale to nie zdarza się tak często, jak się powszechnie sądzi.

Ogłoszenia-pułapki

"Duża firma o zasięgu międzynarodowym, działająca od kilku lat w Polsce, poszukuje dyrektora finansowego". "W imieniu naszego klienta, europejskiego koncernu budowlanego, poszukujemy kandydatów na stanowisko menedżera personalnego". Ogłoszenia podobne do tych można czasem spotkać w gazetach. Nie można z nich dowiedzieć się niczego o pracodawcy. Takie oferty budzą, oczywiście, pewne obawy -- i słusznie. Zazwyczaj nie kryje się za nimi żaden pracodawca. Ogłaszająca się w ten sposób firma rekrutacyjna pragnie zgromadzić informacje o wszystkich kandydatach spełniających określone kryteria. Jeśli oferowana posada w anonimowej firmie wydaje się wyjątkowo atrakcyjna (samochód służbowy, telefon komórkowy, wysoka pensja) , to jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament