Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

17 stycznia 1996 | Świat | TS

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

Premier Maroka odwiedził Polskę

-- Maroko w pełni popiera nasze dążenia do Unii Europejskiej. Jest to informacja ważna, w dyskusjach bowiem nad rozszerzeniem Unii Europejskiej częstokroć dochodziło do przeciwstawiania dwóch kierunków ekspansji Unii: na kierunek śródziemnomorski i kierunek środkowoeuropejski. Jesteśmy jednakowego zdania, że tych spraw nie należy przeciwstawiać -- powiedział minister spraw zagranicznych RP Dariusz Rosati po zakończeniu rozmów zpremierem i ministrem spraw zagranicznych Maroka Abdellatifem Filalim. Premier Królestwa Maroka Abdellatif Filali przebywał z dwudniową wizytą w naszym kraju. We wtorek spotkał się z prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim, Marszałkami Sejmu i Senatu oraz ministrem spraw zagranicznych.

Mazowiecki: nagroda za rolę w Jugosławii

Tadeusz Mazowiecki odebrał we wtorek w Jenie nagrodę niemieckiej fundacji Zwienera-Mayera, przyznaną mu za działanie na rzecz porozumienia międzynarodowego i praw człowieka. Uznanie fundacji zyskał sposób, w jaki Mazowiecki wywiązywał się z funkcji specjalnego sprawozdawcy ONZ ds. praw człowieka wbyłej Jugosławii -- szczególnie podkreślono jego moralną bezkompromisowość, a także działanie na rzecz pojednania polsko-niemieckiego. Odbierając nagrodę Mazowiecki, według agencji DPA, powiedział, że aby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament