Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Limit został rozdzielony

17 stycznia 1996 | Ekonomia | EZ

Praca w Niemczech

Limit został rozdzielony

Sejmowe spotkanie przedstawicieli firm budowlanych pracujących w Niemczech na podstawie umów o dzieło, MWGZ oraz posłów Komisji Stosunków Gospodarczych z Zagranicą, udowodniło -- po raz kolejny pokazało, że żaden z problemów sygnalizowanych od lat przez wszystkie zainteresowane strony nie został dotychczas rozwiązany. Praca polskich firm na niemieckim rynku budowlanym regulowana jest międzyrządową umową, zawartą z Niemcami w styczniu 1990 r.

Wobec nasilających się nieprawidłowości w realizacji tej umowy, zwłaszcza po stronie niemieckiej, komisja postanowiła skierować do prezesa Rady Ministrów dezyderaty dotyczące różnych spornych kwestii. Należałoby przede wszystkim dokonać jednoznacznej interpretacji umowy, określając, na którym prawie pracy została ona oparta -- polskim kodeksie pracy czy niemieckich układach zbiorowych. Dotychczas...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament