Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

17 stycznia 1996 | Ekonomia | PD KC

Informacje

Komentuje Paweł Deptuła Zespół Analiz DIK PKO BP

No cóż, dzisiejszą sesję bez wątpienia można traktować jako kontynuację korekty technicznej. Jej skala na razie jest nieduża, co dobrze rokuje na przyszłość. Wbrew obawom, nie doszło do gwałtownego dyskontowania zysków za wszelką cenę, co sugeruje, że inwestorzy traktują posiadanie akcji jako dobrą lokatę kapitałów. Brak dużej liczby zleceń sprzedaży po PKD, co niewątpliwie odbiłoby się na zachowaniu kursów, świadczy o tym, że mamy raczej do czynienia z przetasowaniami w portfelach inwestycyjnych, niż z "wychodzeniem" w oczekiwaniu na silniejszy spadek.

Oceniając sytuację na rynku, niewątpliwie uwagę skupiać powinna próba prognozowania zarówno skali jak i perspektywy czasowej korekty technicznej. Warto zwrócić uwagę, że zawsze niesie ona ze sobą "ostudzenie" rynku w postaci "zrzucenia"...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament