Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

17 stycznia 1996 | Ekonomia | AK

Informacje

Program NFI okazał się nadspodziewanie popularny -- jeżeli sądzić z liczby odebranych dotychczas świadectw udziałowych, przez ponad 16 proc. uprawnionych. Marcin Mroszczak szef firmy Corporate Profiles, prowadzącej niemal od początku promocję programu NFI twierdzi, że w dalszym ciągu po świadectwa nie zgłosiła się jednak większość zwolenników programu, czyli tych osób, które jeszcze przed rozpoczęciem dystrybucji deklarowały, że na pewno odbiorą świadectwa udziałowe. A było to 13 proc. uprawnionych.

O tym, że nie te osoby przychodzą przede wszystkim po świadectwa, świadczy, zdaniem M. Mroszczaka, m. in. rozkład geograficzny wydawanych świadectw -- bardzo równomierny, a także struktura wieku odbierających, np. duży udział bardzo młodych oraz starszych osób. Tymczasem wśród zwolenników programu dominowali mieszkańcy dużych miast, osoby wśrednim wieku.

Poza tym "świadomi" inwestorzy wiedzą, że mają wciąż jeszcze ponad 10 miesięcy na zgłoszenie się do punktów dystrybucji świadectw udziałowych, nie muszą się więc spieszyć.

Nie można oszacować, ile osób odbierze świadectwa udziałowe. Jeżeli jednak w grudniu w badaniach OBOP przekonanych o tym, że odbiorą świadectwa, było 57 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament