Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sami o sobie: niewinni

17 stycznia 1996 | Kraj | KG

Ostatnie słowo objętych postępowaniem KOK autorów stanu wojennego

Sami o sobie: niewinni

Sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej kończy postępowanie wstępne wobec autorów wprowadzenia stanu wojennego. Możliwe, że na następnym posiedzeniu, 30 stycznia, dojdzie do ostatecznego głosowania. Wczoraj byli członkowie WRON i członkowie Rady Państwa wygłaszali ostatnie mowy.

-- Nie zamierzam stosować obrony na siłę, za wszelką cenę, zwłaszcza za cenę prawdy, jakkolwiek gorzka by ona dla obu stron ówczesnego konfliktu była -- zadeklarował na początku wystąpienia Wojciech Jaruzelski.

Mówił, że "stan wojenny był wstrząsem, okaleczeniem, ale przede wszystkim był ocaleniem". Ma świadomość, że zło, nawet mniejsze, jest również złem. -- System istniejący do 1989 roku miał ciężkie organiczne wady i schorzenia, cierpiał na doktrynalną sklerozę. Próby jego reformowania były nie dość konsekwentne i głębokie -- wyznał.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament