Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Pro: Muzyka prosto z ciszy Kontra: Rekord kiczu

17 stycznia 1996 | Kultura | JD JC

Pro: Muzyka prosto z ciszy Kontra: Rekord kiczu

To nie jest nowa płyta U 2, chociaż w jej nagraniu uczestniczyli wszyscy członkowie słynnego irlandzkiego kwartetu, tyle tylko, że nie jako zespół, lecz każdy z osobna: Bono, The Edge, Adam Clayton, Larry Mullen jr. A jednak najważniejszą osobą muzycznego projektu "The Passengers. Original Soundtrack 1" jest Brian Eno.

Jego nazwisko przeciętnemu wielbicielowi rocka powinno mówić wiele, gdyż 48-letni dzisiaj Eno -- swego czasu członek Roxy Music -- zasłynął w roli producenta głośnych płyt zespołów Talking Heads, U 2 i ostatniego albumu Davida Bowie "Outside". Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest on również kompozytorem, twórcą niezwykle oryginalnej muzyki, której w żaden sposób nie da się określić mianem rockowej. Muzyka którą znamy z jego płyt solowych w rodzaju "Music for Airport", "The Plateaux Of Mirror", "Thursday Afternoon" oraz nagranych z tak niezależnymi artystami, jak Harold Budd, Jon Hassell, Daniel Lanois i David Byrne -- nie poddaje się żadnym etykietkom rodzajowym, jest swego rodzaju alernatywną propozycją wobec tego, co nadają rozgłośnie komercyjne. Taki też jest album "The Passengers. Original Soundtrack 1"....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament