Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

C-Line SA

17 stycznia 1996 | Ekonomia | DM PR

Dzisiaj przedstawiamy trzecią i ostatnią spółkę, która ubiega się o koncesję na budowę cyfrowej sieci telefonii komórkowej w systemie GSM

C-Line SA

C-Line została zarejestrowana 2 stycznia 1996 r. Kapitał akcyjny spółki wynosi 100 tys. zł i dzieli się na 1000 akcji imiennych o wartości nominalnej 100 zł każda. Do spółki wniesiono tylko 25 proc. kapitału akcyjnego.

509 akcji objął Ciech (50, 9 proc. ), 490 akcji (49 proc. ) Stet International Netherlands i jedną akcję (0, 1 proc. ) Gabriel Wujek, prawnik z warszawskiej kancelarii Altheimer & Gray, która doradzała zagranicznemu partnerowi. Z dokumentów spółki wynika, że Ciech może udostępnić swoje akcje spółce stowarzyszonej z sobą.

Partner polski

* Ciech SA

Centrala Importowo-Eksportowa Chemikalii Ciech jest jednym z najstarszych i największych przedsiębiorstw handlu zagranicznego w Polsce. Powstała we wrześniu 1945 r. jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a jej udziałowcami były zjednoczenia przemysłu chemicznego i centralne organizacje zaopatrzenia i zbytu.

Od początku handluje ropą naftową, lekami, farbami, nawozami sztucznymi, kosmetykami i siarką. W 1950 r. udziały wspólników zostały zrefundowane przez Skarb Państwa, ale prawnie przedsiębiorstwo było nadal spółką z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament