Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najważniejsi są ludzie

17 stycznia 1996 | Moja Kariera | EZ

Moda na etykę

Najważniejsi są ludzie

Koncern Lafarge jest drugim co do wielkości na świecie poducentem cementu i trzecim w produkcji betonu i granulatów. Zajmuje trzecie miejsce w Europie w produkcji gipsu. Ta wielka grupa przemysłowa zatrudnia 33 tys. pracowników w ponad 40 krajach świata. Od lipca 1995 r. koncern rozpoczął praktyczną działalność także w polskiej gospodarce, stając się najpierw właścicielem 75 proc. udziałów w kombinacie cementowo-wapienniczym Kujawy, a pod koniec tegoż roku, posiadaczem ponad 23 proc. kapitału cementowni Małogoszcz.

Lafarge, podobnie jak wiele najbardziej liczących się na świecie grup przemysłowych, przywiązuje dużą wagę do polityki kadrowej. Jej kluczowe zasady to:

* Opieranie się na podziale odpowiedzialności. Oznacza to, żewprzedsiębiorstwie nie może być grup szczególnie uprzywilejowanych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament