Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzecie podejście do lustracji

17 stycznia 1996 | Kraj | FF

Sojusz "tematyczny" UW, PSL i UP

Trzecie podejście do lustracji

Projekt ustawy lustracyjnej chcą wspólnie przygotować Unia Wolności, Polskie Stronnictwo Ludowe i Unia Pracy. Byłaby to już trzecia próba uporządkowania problemu po słynnych "teczkach Macierewicza" i odrzuceniu w 1994 r. projektów ustaw lustracyjnych przez Sejm.

Przedstawiciele UW, PSL i UP mają w tym tygodniu rozpocząć prace nad stworzeniem nowego projektu. -- Podczas pierwszego spotkania szybko porozumieliśmy się w podstawowych kwestiach -- mówi polityk UP. Nie przewiduje on dokooptowania do tego zespołu następnych ugrupowań. -- Na razie trzymamy się formuły trzech, jeśli chce się działać skutecznie, to trzeba minimum zrozumienia i zaufania -- uzasadnia.

Leszek Balcerowicz wspólne prace trzech klubów sejmowych nad ustawą nazywa sojuszem "tematycznym" UW. -- Wcześniej projekty ustaw lustracyjnych grzęzły. Teraz chcemy doprowadzić do wprowadzenia stałego mechanizmu sprawdzania przeszłości osób ubiegających się o najwyższe stanowiska w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 649

Spis treści
Zamów abonament