Po godzinach w weekend
Dworzec Wschodni. Zburzyć? Umyć? Pomalować?
W planach Dworca Wschodniego, zaprojektowanego przez Arseniusza Romanowicza i oddanego do użytku w 1969 r., nie przewidziano możliwości rozwoju – stał się bytem zamkniętym w skorupie abstrakcyjnej geometrii. Komuna Otwock proponuje spotkanie na temat niechcianego dziedzictwa modernizmu w przestrzeni Warszawy (na przykładzie Dworca Wschodniego), w której oprócz mieszkańców głos zabiorą architekci, historycy sztuki, artyści. W ramach projektu planowane są ponadto: pokaz filmu dokumentalnego o dworcu, dwie instalacje ingerujące w jego przestrzeń, fotograficzna dokumentacja wspierana przez autorów z Grupy Trzymającej Warszawskie blogi oraz koncert grupy Przepraszam w siedzibie Komuny przy ul. Lubelskiej 30/32.
—Monika Banach
Komuna Otwock, przed halą Dworca Wschodniego, niedziela, godz. 17.
Bartosz Łęczycki – trzy wcielenia harmonijki ustnej
Jam sessions w Harendzie, harmonijkowe warsztaty – wydajesz się być głównym promotorem bluesa w Warszawie?
Bartosz Łęczycki: Blues w Warszawie jest obecny od dawna. Wcześniej już działało Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, od kilku lat odbywają są takie imprezy jak Warsaw Blues Night. My, organizując z przyjaciółmi wtorkowe jam sessions w Harendzie, tylko dokładamy swoje małe co nieco do tej zabawy.
Jak zaczęła się twoja...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta