Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skończmy z kredytami we frankach

27 stycznia 2009 | Ekonomia
Mateusz Morawiecki
autor zdjęcia: Małgorzata Pstrągowska
źródło: PARKIET
Mateusz Morawiecki

Nadzór powinien bezwzględnie zabronić udzielania kredytów we frankach, tak jak nie pozwala na udzielanie kredytów gotówkowych w jenach lub hipotecznych w brazylijskim peso - uważa Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK

RZ: Czy ma Pan zapewnienie inwestora, irlandzkiego AIB, że mimo kłopotów nie sprzeda swoich 70 proc. akcji BZ WBK?

Mateusz Morawiecki: Pogłoski od tym, że nasz bank może zostać sprzedany pojawiają się po raz kolejny, ale cały czas to tylko plotki. Nie uważam za stosowne komentowanie plotek.

Rozmawiał Pan z inwestorem na ten temat ostatnio?

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym inwestorem. Rzeczywiście sytuacja związana z wyceną jego akcji jest niewygodna, ale AIB jest najlepszym bankiem w Irlandii, sercem tamtejszej gospodarki i nie ma obaw o jego funkcjonowanie.

Jakich wyników za czwarty kwartał mogą się spodziewać inwestorzy posiadający akcje BZ WBK? Dwa banki z czołówki zaskoczyły inwestorów negatywnie i poinformowały o bardzo słabych rezultatach, czy w przypadku BZ WBK będzie podobnie?

Nadzór powinien bezwzględnie zabronić udzielania kredytów we frankach, tak jak nie pozwala na kredyty gotówkowe w jenach czy hipoteczne w brazylijskim peso

Czwarty kwartał oczywiście jest inny niż trzy poprzednie, bo sytuacja na świecie zmieniła się po upadku banku Lehman Brothers, więc wyniki wszystkich branż, w tym oczywiście także sektora bankowego, będą gorsze. Zdziwiłbym się gdyby którykolwiek z dużych banków poprawił swoje rezultaty.

Czy będą duże odpisy z tytułu rezerw,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8227

Spis treści
Zamów abonament