Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co zawrzeć w regulaminie oceniania

07 kwietnia 2009 | Gazeta prawa i podatków | Michał Cyrankiewicz

Choć przepisy ustawy o pracownikach samorządowych nie przewidują takiej możliwości, urzędnicy mogą się odwołać do sądu od negatywnej oceny przełożonego

Stanowisko takie zajął Sąd Najwyższy w wyroku, który zapadł całkiem niedawno, bo 4 lutego 2009 r. Aby jednak w ogóle można było gminnego urzędnika ocenić, wójt powinien opracować i wydać w drodze zarządzenia stosowny regulamin.

Zgodnie z treścią art. 28 ustawy o pracownikach samorządowych należy w nim określić sposób dokonywania ocen, okresy, za które jest sporządzana ocena, jej kryteria oraz skalę ocen. Wszystko to musi uwzględniać potrzebę prawidłowego dokonywania ocen oraz specyfikację funkcjonowania danej jednostki samorządowej.

Przynajmniej raz na dwa lata

Podstawowe zasady przeprowadzania ocen pracowników samorządowych określone zostały w art. 27 ustawy z 21 listopada 2008 r. Zgodnie z jego treścią oceniane są wyłącznie osoby zatrudnione na stanowiskach urzędniczych oraz kierowniczych urzędniczych. Ocenę należy przeprowadzić na piśmie. Nie rzadziej niż raz na dwa lata i nie częściej niż raz na sześć miesięcy.

Aby jednak taką ocenę przeprowadzić, należy w regulaminie określić terminy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8287

Spis treści
Zamów abonament