Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podaj tylko fakty o przebiegu kariery, ale jej nie oceniaj

08 kwietnia 2009 | Dobra firma | Arkadiusz Mika

Świadectwo pracy potwierdza zatrudnienie i służy przede wszystkim kolejnemu pracodawcy. Dlatego muszą w nim znaleźć się informacje mające bezpośredni wpływ na uprawnienia pracownika w nowej firmie

W świadectwie pracy muszą znaleźć się najważniejsze dane dokumentujące przebieg zatrudnienia. Zgodnie z art. 97 § 2 k.p. powinien być tam ujawniony m.in.

- okres zatrudnienia,

- rodzaj wykonywanej pracy,

- zajmowane stanowiska.

Oznacza to, że bez względu na to, ile czasu osoba przepracowała w firmie, należy wynotować wszystkie kolejno zajmowane przez nią stanowiska, z datami od kiedy do kiedy je piastowała. To obowiązek, który szef musi zrealizować nawet wbrew woli pracownika.

Przykład

Pani Jolanta rozpoczęła pracę w firmie Dudyx jesienią 1990 r. jako sekretarka kierownika biura zamówień.

W 1992 r. awansowała na asystentkę zarządu, w 1994 r. została specjalistą ds. promocji firmy, a w 1997 r. kierownikiem biura promocji i marketingu. Od 2002 r. była zastępcą dyrektora ds. handlu i reklamy, a od 2005 r. dyrektorem generalnym firmy. Odchodząc z niej, poprosiła, aby na świadectwie pracy napisano tylko o ostatnim stanowisku. Firma jednak nie może spełnić takiej prośby – pisze czytelnik DOBREJ FIRMY.

Cała ścieżka kariery w firmie ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8288

Spis treści
Zamów abonament